Latvijas 2010.gada atklātais čempionāts šahā

GM Jevģēnijs Svešņikovs

2010.gada no 28.jūnijā līdz 4.jūlijam atpūtas bāze „Mežezers” notika Latvijas 2010. gada atklātais čempionāts šahā (Šveices sistēma, 9 kārtās, FIDE reitinga apskaite).

Ar 7 punktiem no 9 vīriešu konkurencē uzvarēja GM Jevģēnijs Svešņikovs, 2.vietā ar 6 punktiem palika FM Toms Kantāns, 3.vietu pēc papildus koeficienta ieguva Egons Lavendelis (arī 6 punkti).

Sieviešu konkurencē pārliecinošo uzvaru izcīnīja WGM Laura Rogule. Ar 6.5 punktiem no 9 (otrais labākais rezultāts kopvertējumā) viņa aizstāvēja savu titulu un jau piekto reizi kļuva par Latvijas čempioni. Otrajā vietā dāmu starpā palika WGM Ilze Bērziņa (5.5 punkti), 3.vietā – WIM Katrīna Šķiņķe (5 punkti).

Ātrspēles turnīrā, kas notika čempionāta ietvaros, labākais bija Spāniju pārstāvošais GM Aleksejs Širovs (10 punkti no 11), otrajā vietā - GM Jevģēnijs Svešņikovs (8.5 punkti), 3.vietā – Matīss Mustaps (8 punkti). Labākā no dāmām - WGM Ilze Bērziņa (7 punkti un 6.vieta kopvērtējumā).