BALTIJA CUP 2010

2010.gada 24.jūnijā Palangā (Lietuva) ir noslēdzies VII. šaha festivāls „BALTIJA CUP 2010”. Sacensībās piedalījās 230 šahisti no dažādām valstīm, tai skaitā – arī 32 Latvijas pārstāvji.

Arī šogad Latvijas šahisti sekmīgi konkurēja ar citiem festivāla dalībniekiem. Turnīrā "Masters" uzvaru izcīnīja IM Artūrs Neikšāns (6.5 punkti no 9), 3.vietu pēc papildus koeficienta ieguva FM Vadims Daškevičs (arī 6.5 punkti).

Labāko rezultātu mūsu jaunās paaudzes šahistu starpā uzrādīja meistarkandidāts Arturs Bernotas. Ar 6 punktiem no 8 viņš ieguva 3.vietu „A” turnīrā, zaudējot 2.vietas īpašniekam tikai pēc papildus koeficienta. Ātrspēlēs turnīrā „Blitz 2” Artūrs izcīnīja 2.vietu (7.5 punkti no 9), ka arī palika pirmajā pieciniekā vel divos ātrspēles turnīros – „Blitz 3” un „Blitz 4”.

Makss Serdjuks pēc „play-off” spēļu rezultātiem izcīnīja 2.vietu „B” turnīrā.

Labākā no mūsu dāmām – WGM Ilze Bērziņa8.vieta kopvērtējumā pēc papildus koeficienta un labākais rezultāts sieviešu starpā „A” turnīrā (5.5 punkti no 8).