2011.gada Eiropas komandu čempionāts šahā

3.-11.novembrī Grieķijas kūrortā Porto Carras notika 2011.gada Eiropas komandu čempionāts šahā (Šveices sistēma, 9 kārtas).

Sacensībās piedalījās Latvijas vīriešu un sieviešu izlases – GM Normunds Miezis, GM Jevģēnijs Svešņikovs, IM Arturs Neikšāns, GM Ilmārs Starostīts, WGM Dana Reizniece-Ozola, WGM Ilze Bērziņa, WIM Katrīna Šķiņķe, WGM Ingūna Erneste un WFM Līga Ungure.

Vīriešu konkurencē Latvijas komanda ieguva 24.vietu (8 punkti). Labāko rezultātu Latvijas dalībnieku starpā uzrādīja IM Arturs Neikšāns – viņš ieguva 6 punktus no 9 (7.vieta pie 3.galdiņa) un izpildīja savu pēdējo lielmeistara normu. Pirmo vietu vīriešu turnīrā Vācijas komandas sastāvā (15 punkti) izcīnīja „Latvijas šaha skolas pārstāvji” GM Arkādijs Naidičs un GM Daniels Fridmans.

Sieviešu turnīra kopvērtējumā Latvijas izlase ierindojās 26.vietā (5 punkti); uzvaru sacensībās izcīnīja Krievijas komanda (17 punkti).

Nolikums       Eiropas komandu čempionātu vēsture

Latvijas vīriešu un sieviešu izlases     LŠF preses relīze     Fotogalerija

Rezultāti:    Vīrieši    Sievietes     Rezultāti pie galdiņiem         Latvijas šahistu rezultāti:   Vīrieši   Sievietes

Tiešraide - arhīvs:   Vīrieši    Sievietes          Partijas:     Vīrieši    Sievietes