Latvijas 2012.gada čempionāts šahā

http://www.sahafederacija.lv 29.aprīlī – 5.maijā Rīgā notika Latvijas 2012.gada šaha čempionāta finālsacensības (Šveices sistēma, 9 kārtas).

Vīriešu turnīrā (31 dalībnieks) ar 7 punktiem no 9 Latvijas čempiona titulu izcīnīja IM Vitālijs Samoļins, otrajā vietā pēc papildus koeficienta ierindojās GM Jevgēnijs Svešņikovs (6.5 punkti), trešo vietu kopvērtējumā ieguva GM Ilmārs Starostīts (arī 6.5 punkti).

Labāko astotniekā iekļuva daugavpilietis IM Olegs Krivonosovs (6 punkti, 4.vieta), ka arī – Verners Putka (6 punkti, 5.vieta), GM Arturs Neikšāns (5.5 punkti, 6.vieta), FM Toms Kantāns (5.5 punkti, 7.vieta) un IM Vladimirs Svešņikovs (5.5 punkti, 8.vieta).

Vīriešu čempionāta jauniešu balvas ieguva Nikita Meškovs (5.5 punkti, 1.vieta jauniešiem līdz 18 gadiem), Arturs Bernotas (5 punkti, 2.vieta) un Olegs Marutkins (5 punkti, 3.vieta); senioru balvas – Jānis Visockis (4.5 punkti), Jānis Daudzvārdis (4 punkti) un FM Aleksandrs Čehlovs (3.5 punkti). Daugavpils šahists Edvīns Dzirkalis ieguva 16.vietu turnīra tabulā (4.5 punkti).

Sieviešu sacensībās (20 dalībnieces) Latvijas čempiones titulu izcīnīja WGM Ilze Bērziņa (7 punkti no 9), otro vietu čempionātā ieguva WGM Laura Rogule (6.5 punkti), trešo vietu pēc papildus koeficienta - WGM Ingūna Erneste (6 punkti); 4.vietā turnīra tabulā ierindojās WIM Katrīna Šķiņķe (6 punkti), 5.vietā – WGM Dana Reizniece-Ozola (arī 6 punkti), 6.vietu ieguva Margarita Parhomenko (5.5 punkti).

Pirmo vietu jaunietēm līdz 18 gadiem sacensībās ieguva Marta Kāne (5 punkti), otrajā vietā ierindojās Jekaterina Djogteva (4.5 punkti), trešo vietu jaunietēm čempionātā ieguva vienpadsmitgadīga daugavpiliete Elizabete Limanovska (arī 4.5 punkti). Senioru balvu sieviešu čempionātā ieguva WFM Līga Ungure (5 punkti). Daugavpils šahiste Stefanija Dombrovska ieguva 15.vietu turnīra kopvērtējumā (4 punkti).

Rezultāti:   Vīrieši   Sievietes       Partiju apskats      Fotogalerija:  1  2  3

Raksti un TV-reportāžas:   kasjauns.lv   TV24   sportacentrs.com

***

Latvijas 2012.gada čempionāts šahā (individuālā ieskaite): vīriešiem - ceturtdaļfināls, pusfināls, reģionālie atlases turnīri + fināls (Mihaila Tāla šaha klubs, 29.04. - 05.05.2012); sievietēm – atklātā tipa finālsacensības 29. aprīlī – 5. maijā Mihaila Tāla šaha klubā.

Čempionāta nolikumi -

Vīrieši:    Ceturtdaļfināls     Pusfināls     Fināls

Zemgales reģionālā atlase   Kurzemes reģionālā atlase   Latgales reģionālā atlase

SievietesFināla nolikums

Rezultāti

Ceturtdaļfināls    Pusfināls    Kurzemes reģionālā atlase

Latgales reģionālā atlase   Zemgales reģionālā atlase   Vidzemes reģionālā atlase

***

– 26.-29.janvārī Rīgas Šaha federācijas telpās notika Latvijas vīriešu čempionāta ceturtdaļfināla sacensības (60 dalībnieki; Šveices sistēma, 7 kārtas, laika kontrole - 60 min+30 sec, ELO aprēķins; dalībnieki - ar FIDE ELO līdz 2100 un bez ELO; 10 pirmo vietu ieguvējiem ir tiesības piedalīties pusfinālā).

Ar 6 punktiem no 7 uzvaru turnīrā izcīnīja Edgars Stepiņš, otro vietu ieguva Gints Rasa (5.5 punkti), trešajā vietā pēc papildus koeficienta ierindojās Olafs Kronlaks (5 punkti). Labākais rezultāts dāmām – Madara Orlovska (4.5 punkti). Turnīra jauniešu balvu ieguva Aleksis Vīns (5 punkti + meistarkandidāta norma); labāko rezultātu senioriem uzrādīja Harijs Skuja (4.5 punkti).

Rezultāti        Fotogalerija

***

- 4.-9.aprīlī Rīgā notika Latvijas vīriešu čempionāta pusfināla sacensības (28 dalībnieki; Šveices sistēma, 9 kārtas). Ar 7 punktiem no 9 uzvaru turnīrā pēc papildus koeficienta izcīnīja Matīss Mustaps, otrajā vietā ierindojās Verners Putka (arī 7 punkti), trešo vietu ieguva Sergejs Klimakovs (6 punkti).