Latgales rudens 2012

2012.gada 12.-14.oktobrī Daugavpils šaha-dambretes klubā notika starptautiskais šaha festivāls “Latgales rudens 2012”, kur piedalījās 70 šahisti no Latvijas, Krievijas un Baltkrievijas (trīs turnīri - Šveices sistēma, 7 kārtas, apdomas laiks - 50 min. + 10 sek. un ātrspēles sacensības).

Ar 6 punktiem no 7 uzvaru sacensību “A” turnīrā (22 dalībnieki) izcīnīja daugavpilietis Edvīns Dzirkalis, otro vietu turnīrā tabulā ieguva Nikolajs Krilovs (Jēkabpils) – 5.5 punkti, trešajā vietā ierindojās Dmitrijs Tokranovs (Rīga) – 5 punkti. Labākā no dāmām – Viktorija Čerņaka (Sanktpēterburga) – 4 punkti un 10.vieta kopvērtējumā. Labākāis rezultāts senioriem – Semjons Štajermans (Daugavpils) – ar 4 punktiem viņš ieguva 7.vietu turnīra tabulā.

Festivāla “B” turnīrā (vecuma grupa līdz 15 gadiem, 23 dalībnieki) pirmo vietu ieguva Vjačeslavs Zarubickis (Orša) – 6.5 punkti, otrajā vietā kopvērtējumā ierindojās Olga Badelka (Mogiļeva) – 5.5 punkti, trešo vietu ieguva Ivans Kobzars (Maskava) – 5 punkti. Turnīra balvu par pirmo vietu jaunietēm ieguva Daugavpils šahiste Elizabete Limanovska (4.5 punkti, 4.vieta kopvērtējumā).

“C” turnīrā (vecuma grupa līdz 10 gadiem, 25 dalībnieki) labāko rezultātu uzrādīja Dana Vambute (Rīga) – 5.5 punkti, otro vietu pēc papildus koeficienta ieguva daugavpilietis Daniils Horobrijs (arī 5.5 punkti), trešajā vietā ierindojās Vladislavs Antonivs (Rīga) – 5 punkti. Balvu par labāko rezultātu meitenēm ieguva Marija Nikolajeva (Daugavpils) – 5 punkti, 8.vieta kopvērtējumā. Divi labākie rezultāti vecuma grupā līdz 8 gadiem arī pieder Daugavpils šahistiem – pirmo vietu ieguva Einārs Ļahs (5 punkti), otrajā vietā ierindojās Daniels Leitāns (4 punkti), trešo vietu ieguva Anastasija Birana (Gomeļa) – 3.5 punkti.

Ātrspēles sacensībās (9 kārtas, 23 dalībnieki) pirmo vietu ieguva Romans Mališevs (Pleskava) – 8 punkti no 9, otrajā vietā – Nikolajs Krilovs (Jēkabpils) – 7 punkti, trešo vietu pēc papildus koeficienta ieguva Vjačeslavs Zarubickis (Orša) – 6.5 punkti. Labākā no dāmām - Olga Badelka (Mogiļeva) – 5 punkti, 9.vieta kopvērtējumā. Labāko rezultātu Daugavpils šahistu starpā sacensībās uzrādīja Edvīns Dzirkalis – ar 6.5 punktiem viņš ieguva 4.vietu turnīra kopvērtējumā.

Nolikums      Sacensību rezultāti:    "A" turnīrs   "B" turnīrs   "C" turnīrs      Ātrspēle        Fotogalerija