Baltic Open 2012

2012.gada 9.-11.novembrī Liepājā notika II starptautiskais jauniešu šaha turnīrs “Baltic Open 2012” (65 dalībnieki no Latvijas, Krievijas un Baltkrievijas; 2 turnīri - komandu sacensības ar individuālo ieskaiti,  Šveices sistēma, 7  kārtas; apdomas laiks -  40 min. + 10 sek.; sacensības ir atlases posms Pasaules un Eiropas jauniešu čempionātiem zēniem).

Vecuma grupā līdz 17 gadiem pirmo vietu izcīnīja Klāvs Zītars (Kuldīga) – 5.5 punkti, 4.vieta kopvērtējumā; otro vietu ieguva Elhans Imanovs no Liepājas (5 punkti, 5.vieta kopvērtējumā), trešajā vietā ierindojās Vykintas Vidginis no Šauļiem (4.5 punkti, 7.vieta kopvērtējumā). Labākais rezultāts jaunietēm - Liza Krupska (Liepāja) - 3 punkti.  Komandu vērtējumā pirmo vietu ieguva Šauļu komanda (L.Bucinskas, L.Stauskas, V.Vidginis), otrajā vietā - Liepājas komanda (E.Imanovs, A.Antonovskis, V.Stepovojs), trešo vietu ieguva Liepājas 2.komanda (L.Krupska, E.Tomševics, D.Gogins).

Vecuma grupā līdz 14 gadiem uzvarēja Lukas Bucinskas (Šauļi) - 6 punkti un 1.vieta kopvērtējumā; otro vietu ieguva Lukas Stauskas (Šauļi) – 5.5 punkti, 2.vieta kopvērtējumā; trešajā vietā ierindojās  Daniels Markauss (Liepāja) – 5.5 punkti, 3.vieta kopvērtējumā. Labākā no jaunietēm -  Gabriele Fokaite (Šauļi) - 4 punkti, 2.vieta - Valērija Filimonova (Grodņa) – 3.5 punkti, 3.vieta - Evija Brikmane (Liepāja) - arī 3.5 punkti. Komandu vērtējumā uzvaru izcīnīja Kuldīgas komanda (R.Blumbergs, R.Megnis, R.Zariņš), 2.vietā - Rīgas 13. vidusskolas komanda (I.Semjonovs, I.Ivanovs, V.Semjonovs), 3.vietā - Liepāja (D.Markauss, I.Kravcovs, A.Karaņevskis).

Vecuma grupā līdz 11 gadiem pirmo vietu ieguva Ņikita Kuzņecovs (Liepāja) -  7 punkti no 7, otrajā vietā ierindojās Daniils Holupko (Grodņa) – 5.5 punkti, trešo vietu ieguva Aļekss Šipicins (Liepāja) – 5 punkti. Labākais rezultāts meitenēm - Līva Vaivade (Kuldīga) – 4.5 punkti, 2.vieta - Fausta Grubliauskaite (Šauļi) – 4 punkti, 3.vieta - Viktorija Bužinska (Liepāja) – 2 punkti. Komandu sacensībās pirmo vietu izcīnīja Liepāja (Ņ.Kuzņecovs, A.Šipicins, I.Musijenko), otro vietu ieguva komanda no Grodņas (D.Holupko, S.Bešta, D.Lickevičs), trešo vietu - Kuldīga (V.Vaivads, L.Vaivade, Ģ.Zīle).

Sacensību nolikums       Rezultāti:   "A" turnīrs   "B" turnīrs