Latvijas 2013.gada čempionāts šahā

http://www.sahafederacija.lv 13.-20.aprīlī Mihaila Tāla šaha klubā Rīgā notika Latvijas 2013.gada šaha čempionāta finālsacensības (vīriešu un sieviešu turnīri, Šveices sistēma, 9 kārtas).

Vīriešu sacensībās (29 dalībnieki) ar 7 punktiem no 9 Latvijas čempiona titulu izcīnīja GM Igors Kovaļenko, otro vietu turnīra tabulā pēc papildus koeficienta ieguva GM Arturs Neikšāns (6.5 punkti), trešajā vietā ierindojās Kristaps Kretainis (arī 6.5 punkti). Daugavpils šahists Deniss Dunaveckis ar 4 punktiem ieguva 18.vietu turnīra kopvērtējumā.

Sieviešu turnīrā (18 dalībnieces) pirmo vietu pēc papildus koeficienta izcīnīja WGM Laura Rogule, otrajā vietā ierindojās WIM Katrīna Šķiņķe, trešajā vietā - WGM Ilze Bērziņa - katra no viņām ieguva 7 punktus no 9. Daugavpilietei Stefānijai Dombrovskai – 5 punkti un 9.vieta kopvērtējumā.

Fināls:   Nolikums  -   Vīrieši   Sievietes      Fotogalerija:  (I)  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  |  (II)  (III)

Rezultāti  -   Vīrieši   Sievietes       Partijas     Apskati un komentāri ...

***

Latvijas 2013.gada čempionāts šahā (individuālā ieskaite): vīriešiem - ceturtdaļfināls, pusfināls, reģionālie atlases turnīri + fināls (Mihaila Tāla šaha klubs, 13.-20.04.2013); sievietēm – atklātā tipa finālsacensības 13.-20.aprīlī Mihaila Tāla šaha klubā.

2013.gada 17.-22.janvārī Rīgas Šaha federācijas telpās notika Latvijas vīriešu čempionāta ceturtdaļfināla sacensības (Šveices sistēma, 8 kārtas, 51 dalībnieks; laika kontrole - 60 min. + 30 sek., ELO aprēķins; 10 pirmo vietu ieguvējiem ir tiesības piedalīties pusfinālā). Ar 6.5 punktiem no 8 uzvaru sacensību kopvērtējumā izcīnīja Oļegs Petrovskis, otro vietu pēc papildus koeficienta ieguva Fjodors Poļakovs (6 punkti), trešajā vietā – Aleksis Vīns (arī 6 punkti). Labākā no dāmām – Elīna Otikova – 5.5 punkti un 4.vieta kopvērtējumā.

Pusfināla sacensībās 28.martā – 1.aprīlī (Šveices sistēma, 9 kārtas, 24 dalībnieki) labāko rezultātu uzrādīja Kristaps Kalniņš (7 punkti), otro vietu pēc papildus koeficienta ieguva Arturs Bernotas (6.5 punkti), trešajā vietā ierindojās Kristaps Kretainis (arī 6.5 punkti).

Сeturtdaļfināls:     Sacensību nolikums        Rezultāti

Latgales reģionālā atlase:    Nolikums     Rezultāti     Fotogalerija

Kurzemes reģionālā atlase:   Nolikums    Rezultāti

Zemgales reģionālā atlase:   Nolikums    Rezultāti

Vidzemes reģionālā atlase:   Nolikums    Rezultāti

Pusfināls:    Nolikums    Rezultāti