RIGA TECHNICAL UNIVERSITY OPEN 2013

2013.gada 5.-11.augustā Rīgas Tehniskajā universitātē notika III starptautiskais šaha festivāls „RIGA TECHNICAL UNIVERSITY OPEN 2013” (trīs klasiskā šaha turnīri ar FIDE reitinga apskaiti, ka arī - ātrspēles turnīrs; kopējais balvu fonds - 10 230 LVL).

Ar 7 punktiem no 9 uzvaru sacensību pamatturnīrā “A” (9 kārtas, 173 dalībnieki) pēc papildus koeficienta izcīnīja Polijas lielmeistars GM Bartošs Sočko, otrajā vietā turnīra tabulā ierindojās GM Robins Van Kampens (Nīderlande) – arī 7 punkti; trešo vietu kopvērtējumā ieguva IM Mihails Antipovs (Krievija), ceturto vietu – GM Vladimirs Burmakins (Krievija), piektajā vietā – Latvijas lielmeistars GM Igors Kovalenko (katram – 6.5 punkti no 9). Labākā no dāmām – IM Zuzana Stockova (Slovākija) – 5.5 punkti, 43.vieta kopvērtējumā; labākais rezultāts Latvijas dāmām – WGM Laura Rogule (5 punkti, 61.vieta). Daugavpilietis Deniss Dunaveckis ar 5.5 punktiem ierindojās 44.vietā turnīra tabulā.

Festivāla “B” turnīrā (78 dalībnieki) pirmo vietu pēc papildus koeficienta ieguva Nikolajs Krilovs (Latvija) – 7.5 punkti no 9, otrajā vietā ierindojās Edgars Ungurs (Latvija) – arī 7.5 punkti, trešo vietu ieguva Vjačeslavs Nemkovs (Latvija) – 6.5 punkti. Labākais rezultāts dāmām – Darja Skafara (Krievija) – 5 punkti, 27.vieta kopvērtējumā, labākā no Latvijas dāmām – Elīna Otikova (5 punkti, 31.vieta). Daugavpils šahists Nikita Zuj-Zajkovskis ierindojās 36.vietā turnīra tabulā (4.5 punkti), daugavpilietes Laura Orliņa (6.rezultāts dāmām, 49.vieta kopvērtējumā) un Stefānija Dombrovska (8.rezultāts dāmām, 56.vieta kopvērtējumā) sacensībās ieguva 4 punktus.

“C” turnīrā (7 kārtas, 53 dalībnieki) pirmo vietu izcīnīja Mihails Gutmans (Latvija) – 6.5 punkti no 7, otrajā vietā pēc papildus koeficienta ierindojās Kristers Lagerborgs (Zviedrija) – 5.5 punkti, trešo vietu ieguva Jurijs Nesterovs (Krievija) – arī 5.5 punkti. Labākā no dāmām – Liene Gatere (Latvija) – 4.5 punkti, 11.vieta kopvērtējumā. Daugavpils šahists Daniils Horobrijs ar 4 punktiem no 7 ieguva 16.vietu sacensību kopvērtējumā. Daugavpiliete Elizabete Limanovska startējot turnīrā 2.kārtā sacensībās ieguva 4 punktus no 6 un uzrādīja ceturto labāko rezultātu dāmām (19.vieta kopvērtējumā). Daugavpilieši Einārs Ļahs (39.vieta kopvērtējumā) un Armands Ļahs (41.vieta) turnīrā ieguva 2.5 punktus, Jegoram Ļeonovam – 2 punkti un 48.vieta kopvērtējumā.

Ātrspēles turnīrā “D” (11 kārtas, 129 dalībnieki) labāko rezultātu uzrādīja IM Helgi Dams Ziska (Fēru Salas) – 9.5 punkti no 11, otro vietu ieguva GM Igors Kovalenko (Latvija) – 9 punkti, trešo vietu - Dāvids Paravjans (Krievija) – 8.5 punkti. Labākā no dāmām - WGM Laura Rogule (Latvija) - 7 punkti un 24.vieta kopvērtējumā. Labākais rezultāts Daugavpils šahistiem - Deniss Dunaveckis - 6 punkti un 52.vieta turnīra tabulā.

Sacensību nolikums     Oficiālā mājas lapa     Lasīt vairāk ...

Partijas       Fotogalerija:  ( I )  ( II ) - 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   ( III )

Rezultāti:    Tournament A    Tournament B    Tournament C    Tournament D (Blitz)