Latvijas 2013.gada jauniešu šaha čempionāta pusfināla sacensības zēniem

1.-24.februārī notika Latvijas jauniešu 2013.gada šaha čempionāta pusfināla sacensības zēniem (Šveices sistēma, 7 kārtas; apdomas laiks visām grupām - 50 minūtes uz partiju katram dalībniekam + 10 sekundes par gājienu).

1.-3.februārī ar 6.5 punktiem no 7 uzvaru sacensībās zēniem līdz 8 gadiem (12 dalībnieki) izcīnīja daugavpilietis Einārs Ļahs, otro vietu ieguva Artjoms Vissarionovs (Rīga) – 6 punkti, trešajā vietā ierindojās Kristaps Zass (Rīga) – 4.5 punkti. Grupā līdz 10 gadiem (22 dalībnieki) labākais bija Aleksandrs Jazdanovs (Rīga) – 6 punkti, otro vietu pēc papildus koeficienta ieguva Jegors Ļeonovs (Daugavpils) – 5.5 punkti, trešo vietu – Marks Ļipkins (Rīga) – arī 5.5 punkti. Daugavpilietim Danielam Leitānam - 4 punkti un 9 vieta turnīra kopvērtējumā.

8.-10.februārī ar 6 punktiem no 7 uzvaru pusfināla sacensībās vecuma grupā z-12 (30 dalībnieki) izcīnīja Jaroslavs Petrovs (Rīga), otro vietu turnīra tabulā pēc papildus koeficienta ieguva Aleksandrs Brikers (Rīga) - 5.5 punkti, trešajā vietā ierindojās Ņikita Pavlovs (Rīga) - arī 5.5 punkti. Daugavpilietis Gļebs Vasiļevskis ieguva 5.vietu turnīra kopvērtējumā (4.5 punkti). Vecuma grupā z-14 (34 dalībnieki) pirmo vietu ieguva Fjodors Poļakovs (Rīga) – 6 punkti, otrajā vietā pēc papildus koeficienta ierindojās Simons Sinauridze (Rīga) – 5 punkti, trešo vietu ieguva Roberts Ziediņš (Rīga) – arī 5 punkti. Daugavpils šahists Ņikita Zuj-Zajkovskis ierindojās 6.vietā turnīra tabulā (5 punkti), daugavpilietim Armandam Ļaham – 3.5 punkti un 21.vieta kopvērtējumā.

22.-24.februārī pirmo vietu sacensībās grupā z-16 (20 dalībnieki) pēc papildus koeficienta ieguva Aleksis Vīns (Rīga) - 5.5 punkti, otrajā vietā ierindojās Edmunds Beks (Kuldīga) - arī 5.5 punkti, trešo vietu ieguva Ralfs Blumbergs (Kuldīga) - 5 punkti. Vecuma grupā z-18 (10 dalībnieki) labāko rezultātu uzrādīja Oļegs Marutkins (Rīga) – 5.5 punkti, otro vietu pēc papildus koeficienta ieguva Toms Kalniņš (Rīga) – 4.5 punkti, trešajā vietā – Viktors Stepovojs (Liepāja) – arī  4.5 punkti. Daugavpilietis Elvis Limanovskis ierindojās 8.vietā turnīra tabulā (2.5 punkti).