Latvijas 2013.gada atklātais čempionāts ātrspēlē un ātrajā šahā

http://www.sahafederacija.lv28.-30.jūnijā atpūtas bāzē „Mežezers” notika Latvijas 2013.gada atklātais čempionāts ātrspēlē un ātrajā šahā (ātrais šahs – 9 kārtas, laika kontrole – 25 min. + 10 sek.; ātrspēle – 13 kārtas, laika kontrole – 5 min. + 3 sek.).

Ātrspēles čempionātā 28.jūnijā (36 dalībnieki) ar 10.5 punktiem no 13 uzvaru vīriešu konkurencē izcīnīja GM Jevģēnijs Svešņikovs, otro vietu pēc papildus koeficienta ieguva GM Aleksejs Širovs (9.5 punkti), trešajā vietā ierindojās GM Arturs Neikšāns (arī 9.5 punkti), ceturto vietu ieguva Kristaps Kalniņš (9 punkti), piektajā vietā – IM Rolands Bērziņš (7.5 punkti).

Labākā no dāmām – WGM Ilze Bērziņa (8.5 punkti, 5.vieta kopvērtējumā), otrajā vietā – WGM Laura Rogule (7.5 punkti, 11.vieta kopvērtējumā), trešo vietu ieguva WGM Dana Reizniece-Ozola (7.5 punkti, 13.vieta kopvērtējumā).

Ātrspēles čempionāta balvu par pirmo vietu vecuma grupā jauniešiem līdz 16 gadiem ieguva daugavpiliete Elizabete Limanovska (6.5 punkti, 21.vieta kopvērtējumā).

Ātrā šaha sacensībās (41 dalībnieks) pirmo vietu vīriešiem pēc papildus koeficienta izcīnīja GM Jevģēnijs Svešņikovs (7.5  punkti no 9), otrajā vietā ierindojās GM Arturs Neikšāns (arī 7.5 punkti), treso vietu ieguva IM Vitālijs Samoļins (6.5 punkti).

Dāmu konkurencē pirmajā vietā ierindojās WGM Ilze Bērziņa (5.5 punkti, 7.vieta kopvērtējumā), otro vietu ieguva WGM Dana Reizniece-Ozola (5 punkti, 13.vieta kopvērtējumā), trešajā vietā - WGM Laura Rogule (5 punkti, 14.vieta kopvērtējumā).

Labākais no jauniešiem – Andis Ivoņins (4 punkti, 22.vieta kopvērtējumā); čempionāta balvu par labāko rezultātu šahistiem ar reitingu līdz 2100 ieguva Kārlis Daģis (5.5 punkti, 11.vieta kopvērtējumā).

Sacensību nolikums      Rezultāti:   Ātrais šahs   Ātrspēle       Fotogalerija