Vladimira Petrova memoriāls - 2014

Vladimirs Petrovs2014.gada 21. – 23.februārī Jūrmalā notika III starptautiskās šaha sacensības, veltītas Latvijas šahista Vladimira Petrova piemiņai (trīs turnīri ātrajā šahā + ātrspēles sacensības).

Ar 12 punktiem uzvaru sacensību pamatturnīrā “A” (15 kārtas; 59 dalībnieki no 11 valstīm, tai skaitā – 20 lielmeistari) izcīnīja GM Sergejs Fedorčuks (Ukraina), otro vietu kopvērtējumā ieguva GM Aleksejs Aleksandrovs (Baltkrievija) – 11.5 punkti, trešajā vietā turnīra tabulā pēc papildus koeficienta ierindojās GM Normunds Miezis (Latvija) – 10.5 punkti. Labāko rezultātu dāmām turnīrā uzrādīja WGM Irine Kharisma Sukandar (Indonēzija) – 8 punkti, 25.vieta kopvērtējumā.

“B” turnīrā (12 kārtas, ELO līdz 2325, 34 dalībnieki) pirmo vietu kopvērtējumā pēc papildus koeficienta ieguva Sergejs Klimakovs (Latvija) – 9 punkti, otrajā vietā ierindojās FM Nicolas Coursaget (Francija) – arī 9 punkti, trešajā vietā – Dmitrijs Tokranovs (Latvijā) – 8.5 punkti. Labākais rezultāts dāmām – Viktorija Čerņaka (Krievija) – 7 punkti, 9.vieta kopvērtējumā.

“C” turnīrā (12 kārtas, ELO līdz 1875, 30 dalībnieki) pirmajā vietā sacensību tabulā ierindojās Fjodors Poļakovs (Latvija) – 11 punkti, otro vietu ieguva Rihards Bekasovs (Latvija) – 9 punkti, trešajā vietā – Jānis Lelis (Latvija) – 8.5 punkti. Labākā no dāmām – Liene Gatere (Latvija) – 7.5 punkti, 5.vieta kopvērtējumā. Daugavpils šahistei Marijai Nikolajevai – ceturtais rezultāts vecuma grupā līdz 12 gadiem – 6 punkti, 16.vieta kopvērtējumā.

Ātrspēles turnīrā (9 kārtas, 84 dalībnieki) uzvaru kopvērtējumā izcīnīja GM Vladimirs Dobrovs (Krievija) – 7.5 punkti, otrajā vietā pēc papildus koeficienta ierindojās GM Normunds Miezis (Latvija) - 7 punkti, trešo vietu ieguva GM Aleksejs Aleksandrovs (Baltkrievija) – arī 7 punkti. Labākais rezultāts dāmām - WGM Irine Kharisma Sukandar (Indonēzija) – 6 punkti, 10.vieta kopvērtējumā.

Sacensību nolikums:  EN  LV  RU       Papildus informācija

Rezultāti:  |  A  |  B  |  C  | Blitz |       Partijas      Fotogalerija:  |  1  |  2  |  3  |