Druskininkai - 2010

Laura Orliņa un Elizabete Limanovska

2010.gada 8 – 10.janvarī Druskininku kūrortpilsētā (Lietuva) notika starptautiskais šaha kongress „Druskininkai - 2010” (Šveices sistēma, 2 turnīri ātrajā šahā un 1 ātrspēles turnīrs).

Sacensībās piedalījās 162 šahisti no Lietuvas, Latvijas, Zviedrijas, Baltkrievijas, Krievijas un Vācijas, tai skaitā – Daugavpils pārstāvji Elizabete Limanovska un Laura Orliņa.

Latvijas šahisti sekmīgi konkurēja ar pretiniekiem un izcīnīja uzvaru visos sacensību turnīros. Turnīrā „Royal open” (57 dalībnieki) labākais bija Vitālijs Samolins (7.5 punkti no 9), otro vietu ieguva Vadims Daškevičs (7 punkti), trešais pēc papildus koeficienta palika Verners Putka (arī 7 punkti). Ātrspēles turnīrā „Blitz Dainava” (115 dalībnieki) uzvarēja Artūrs Neikšāns (9.5 punkti no 11), otrais palika Vadims Daškevičs (9 punkti), 3.vietu pēc papildus koeficienta ieguva Vitālijs Samolins (arī 9 punkti). „Aquapark open” turnīrā (118 dalībnieki) 1.vietu ieguva Makss Serdjuks (8 punkti no 9), 2.vietu ieguva Aleksis Vīns (7.5 punkti).

Daugavpils šahistes arī uzrādīja labus rezultātus „Aquapark open” turnīrā. Ar 6.5 punktiem Laura Orliņa izcīnīja 1.vietu meiteņu starpā un tika apbalvota ar medaļu. Elizabete Limanovska ar 6 punktiem ieguva 3.vietu grupā U-10, kļuva par labāko no meitenēm šajā vecuma grupā un saņēma divas medaļas.