Latvijas 2014.gada čempionāts šahā

http://www.sahafederacija.lvLatvijas 2014.gada čempionāts šahā (individuālā ieskaite): vīriešiem - ceturtdaļfināls, pusfināls, reģionālie atlases turnīri + fināls; sievietēm – atklātā tipa finālsacensības.

[ Oficiālā mājas lapa ]

- 29.aprīlī – 5.maijā notika Latvijas 2014.gada šaha čempionāta finālsacensības. Ar 7 punktiem no 9 uzvaru vīriešu čempionāta finālā (9 kārtas, 30 dalībnieki) izcīnīja GM Igors Kovalenko, otro vietu ieguva GM Arturs Neikšāns (6.5 punkti), trešajā vietā ierindojās IM Toms Kantāns (6 punkti). Pirmo vietu sieviešu čempionātā (7 kārtas, 12 dalībnieces) izcīnīja WIM Katrīna Šķiņķe – 6 punkti no 7, otrajā vietā turnīra tabulā ierindojās WGM Laura Rogule (5.5 punkti), trešo vietu ieguva WGM Ilze Bērziņa (4.5 punkti). Daugavpils šahiste Marija Nikolajeva ar 3.5 punktiem no 7 ieguva otro vietu jaunietēm līdz 18 gadiem turnīra tabulā (8.vieta kopvērtējumā), daugavpilietei Elizabetei Limanovskai – trešā vieta jaunietēm (3 punkti, 9.vieta kopvērtējumā).

[ Partijas:   2 ]     [ Fotogalerija:  1    ]

2013.gada 5.-10.decembrī Rīgas Šaha federācijas telpās notika Latvijas vīriešu čempionāta ceturtdaļfināla sacensības (Šveices sistēma, 8 kārtas; laika kontrole - 60 min. + 30 sek., ELO aprēķins; pirmo 10 vietu ieguvējiem ir tiesības piedalīties pusfinālā). Ar 6.5 punktiem no 8 uzvaru turnīrā pēc papildus koeficienta izcīnīja Toms Kalniņš, otro vietu turnīra tabulā ieguva Aleksis Vīns (arī 6.5 punkti), trešajā vietā ierindojās Ģirts Lielmežs (5.5 punkti), 4.vietā  – Elīna Otikova (5.5 punkti). Labākais rezultāts senioriem - Vjačeslavs Ņemkovs (5.5 punkti, 6.vieta kopvērtējumā), labākais no jauniešiem - Vladislavs Antoņivs (5 punkti, 10.vieta turnīra tabulā).

21,6

24.-26.janvārī Liepājā notika 2014.gada Latvijas šaha čempionāta Kurzemes reģionālās atlases sacensības (Šveices sistēma, 7 kārtas, laika kontrole – 50 min. + 10 sek.; 29 dalībnieki). Ar 6 punktiem no 7 uzvaru turnīra kopvērtējumā izcīnīja Elhans Imanovs, otrajā vietā ierindojās Vitālijs Daškevičs (5.5 punkti), trešo vietu pēc papildus koeficienta ieguva Sergejs Simčaks (5 punkti).

Nolikums       Rezultāti        [ Lasīt vairāk ... ]

7.-9.martā Jēkabpils sporta centrā notika 2014.gada Latvijas šaha čempionāta Zemgales reģionālās atlases sacensības (Šveices sistēma, 7 kārtas, laika kontrole – 60 min. + 10 sek.; 22 dalībnieki). Ar 6.5 punktiem no 7 uzvaru sacensību kopvērtējumā pēc papildus koeficienta izcīnīja Nikolajs Krilovs, otro vietu turnīra tabulā ieguva Guntis Jankovskis (arī 6.5 punkti), trešajā vietā ierindojās Klāvs Stabulnieks (5 punkti), ceturtajā vietā – Andis Ivoņins (4.5 punkti). Pirmo vietu dāmām ieguva daugavpiliete Elizabete Limanovska (3.5 punkti no 5, 11.vieta turnīra tabulā). Daugavpils šahists Deniss Dunaveckis ar 4 punktiem no 7 ierindojās 7.vietā kopvērtējumā pēc papildus koeficienta.

Sacensību nolikums       Rezultāti

21.-23.martā Laurenču sākumskolas telpās (Sīgulda) notika 2014.gada Latvijas šaha čempionāta Vidzemes reģionālās atlases sacensības (Šveices sistēma, 7 kārtas, laika kontrole – 50 min. + 10 sek.). Pirmo vietu turnīra tabulā ar 7 punktiem no 7 izcīnīja Fjodors Poļakovs, otrajā vietā ierindojās Visvaldis Gercāns (4.5 punkti), trešo vietu pēc papildus koeficienta ieguva Anatolijs Selivanovs (4 punkti).

Sacensību nolikums     Rezultāti

2014.gada 4.-6.aprīlī Daugavpilī notika Latgales novada 2014.gada atklātais čempionāts šahā (Latvijas 2014.gada vīriešu čempionāta Latgales reģionālā atlase, Šveices sistēma, 7 kārtas, apdomas laiks – 50 min. + 10 sek.; 20 dalībnieki). Ar 6.5 punktiem no 7 pirmo vietu sacensību kopvērtējumā izcīnīja FM Ingemārs Jesse (Daugavpils), otrajā vietā ierindojās Oļģerts Indričāns (Kārsava) – 6 punkti, trešo vietu turnīra tabulā pēc papildus koeficienta ieguva Nikita Zuj-Zajkovskis (Daugavpils) – 4.5 punkti. Labākā no dāmām – Stefānija Dombrovska (Daugavpils) – 4 punkti, 6.vieta kopvērtējumā.