2014.gada Latvijas jauniešu šaha čempionāta pusfināla sacensības zēniem

http://www.sahafederacija.lv/ http://www.sahaskola.lv/31.janvārī - 16.februārī Rīgas Šaha skolā notika 2014.gada Latvijas jauniešu šaha čempionāta pusfināla sacensības zēniem (Šveices sistēma, 5 - 7 kārtas; apdomas laiks visām grupām - 50 minūtes uz partiju katram dalībniekam + 10 sekundes par gājienu).

31.janvārī – 2.februārī uzvaru sacensībās zēniem līdz 8 gadiem (17 dalībnieki) pēc papildus koeficienta izcīnīja Georgijs Germanovs, otro vietu ieguva Emīls Tabors, trešajā vietā ierindojās Ivans Mjatežs (katram – 6 punkti no 7). Dāvids Bilde (Daugavpils) ar 2 punktiem ieguva 17.vietu. Grupā līdz 10 gadiem (30 dalībnieki) labākais pēc papildus koeficienta bija Kirils Bogdanovičs – 5.5 punkti, otro vietu ieguva Atis Brīdiņš – arī 5.5 punkti, trešo vietu - daugavpilietis  Jegors Ļeonovs - 5 punkti. Daugavpils šahists Einārs Ļahs ierindojās 5.vietā turnīra tabulā (5 punkti), Danielam Leitānam (Daugavpils) - 3 punkti un 18.vieta kopvērtējumā.

7.-9.februārī ar 6 punktiem no 7 uzvaru pusfināla sacensībās vecuma grupā z-12 (28 dalībnieki) izcīnīja Valts Vaivads, otro vietu turnīra tabulā pēc papildus koeficienta ieguva Artis Alainis - 5.5 punkti, trešajā vietā ierindojās Ņikita Pavlovs - arī 5.5 punkti. Daugavpilietis Gļebs Vasiļevskis ieguva 5.vietu turnīra kopvērtējumā (5 punkti). Vecuma grupā z-14 (34 dalībnieki) pirmo vietu ieguva Daugavpils šahists Ņikita Zuj-Zajkovskis – 6 punkti, otrajā vietā pēc papildus koeficienta ierindojās Simons Sinauridze – 5.5 punkti, trešo vietu ieguva Artjoms Kovaļevskis – arī 5.5 punkti. Daugavpilietim Armandam Ļaham – 2 punkti un 28.vieta kopvērtējumā.

14.-16.februārī pirmo vietu sacensībās grupā z-16 (22 dalībnieki) ieguva Andrejs Migunovs - 5.5 punkti, otrajā vietā pēc papildus koeficienta ierindojās Martins Rusakovs - 5 punkti, trešo vietu ieguva Daniels  Markauss - arī 5 punkti. Vecuma grupā z-18 (9 dalībnieki) labāko rezultātu uzrādīja Toms Kalniņš – 4 punkti no 5, otro vietu pēc papildus koeficienta ieguva Oļegs Marutkins – 3.5 punkti, trešajā vietā – Aleksandrs Proņins – arī  3.5 punkti.