Latgales pavasaris 2014

Daugavpils šaha-dambretes klubs2014.gada 27.-31.maijā Daugavpils šaha-dambretes klubā notika starptautiskais šaha festivāls “Latgales pavasaris 2014” (trīs turnīri - Šveices sistēma, “A” un “B” turnīrs - 7 kārtas, apdomas laiks - 90 min. + 30 sek., “C” turnīrs -  9 kārtas, apdomas laiks - 50 min. + 10 sek., ka arī - ātrspēles sacensības).

Ar 5.5 punktiem no 7 uzvaru festivāla turnīrā “A” pēc papildus koeficienta izcīnīja WGM Rahila Eidelsona (Baltkrievija), otrajā vietā turnīra tabulā ierindojās Oļegs Marutkins (Latvija) – arī 5.5 punkti, trešo vietu ieguva Viktorija Čerņaka (Krievija) – 4.5 punkti. Labāko rezultātu Daugavpils šahistu starpā turnīrā uzrādīja Oskars Marcinkevičs (4.5 punkti, 7.vieta kopvērtējumā), labākā no Daugavpils šahistēm – Elizabete Limanovska (3.5 punkti no 5, ceturtais rezultāts dāmām, 11.vieta kopvērtējumā).

“B” turnīrā pirmo vietu kopvērtējumā izcīnīja Georgijs Kulešovs (Baltkrievija) - 6 punkti no 7, otrajā vietā pēc papildus koeficientā – Jevģēnija Mickeviča (Baltkrievija) – 5.5 punkti, trešajā vietā - Pāvels Zenčanka (Baltkrievija) – arī 5.5 punkti. Daugavpils šahists Gļebs Vasilevskis ar 4 punktiem ierindojās 5.vietā turnīra tabulā.

Turnīrā “C” pirmo vietu kopvērtējumā vecuma grupā līdz 10 gadiem ieguva daugavpilietis Daniils Horobrijs (8.5 punkti no 9), otrajā vietā – Karalina Haloučica (Baltkrievija) – 7 punkti, trešajā vietā – Aleksandrs Pavlovickis (Baltkrievija) – 6 punkti. Grupā līdz 8 gadiem labāko rezultātu uzrādīja Jegors Siličs (Baltkrievija) – 6 punkti, otro vietu ieguva Jakovs Ceslers (Baltkrievija) – 5 punkti, trešajā vietā – Vladislavs Sokols (Baltkrievija) – arī 5 punkti.

Ātrspēles sacensībās pirmo vietu kopvērtējumā izcīnīja Verners Putka (Latvija) – 9 punkti no 9, otrajā vietā ierindojās GM Deniss Jevsejevs (Krievija) - 7 punkti, trešo vietu ieguva Nikolajs Krilovs (Latvija) – 6.5 punkti. Labāko rezultātu Daugavpils šahistu starpā uzrādīja Viktors Poļakovs – 6 punkti un 4.vieta kopvērtējumā pēc papildus koeficienta.

Festivāla nolikums:   LV     Rezultāti:  |  A  |  B  |  C  Blitz  |     Fotogalerija