III starptautiskais šaha festivāls “Vidzemes Vasara 2014”

Limbaži

2014.gada 24.-27.jūlijā ar starptautiskā  lielmeistara Alekseja Širova atbalstu Limbažos notika III starptautiskais šaha festivāls “Vidzemes Vasara 2014” (pasākuma ietvaros - jauniešu turnīrs, starptautiskais turnīrs ātrajā šahā ar FIDE reitinga apskaiti un ātrspēles turnīrs).
Ar 9.5 punktiem no 11 uzvaru atklātajā  turnīrā “A” izcīnīja GM Igors Kovalenko, otrajā vietā ierindojās GM Aleksejs Širovs (8 punkti), trešo vietu ieguva IM Toms Kantāns (7.5 punkti), 4.-8.vietā – IM Olegs Krivonosovs (Daugavpils, 7 punkti), IM Rolands Bērziņš (7 punkti), GM Normunds Miezis (6.5 punkti), GM Arturs Neikšāns (6.5 punkti) un Matīss Mustaps (6.5 punkti). Labākā no dāmām – WFM Alina Pavlova (Krievija) – 5.5 punkti, 13.vieta kopvērtējumā; labākais rezultāts jauniešiem – Klāvs Stabulnieks – 5 punkti, 19.vieta turnīra tabulā. Turnīra senioru balvas ieguva IM Guntars Antoms (5.5 punkti, 10.vieta kopvērtējumā) un Jānis Daudzvārdis (5.5 punkti, 14.vieta kopvērtējumā).
“B” turnīrā pirmo vietu kopvērtējumā izcīnīja Jānis Visockis (9 punkti no 11), otro vietu pēc papildus koeficienta ieguva Uldis Sermons (8.5 punkti), trešajā vietā ierindojās Uldis Melderis (8.5 punkti), 4.-6.vietu ieguva Stepans Žuravlevs (Krievija, 8.5 punkti), Aleksandrs Jazdanovs (7 punkti) un Pēteris Breikšs (7 punkti). Labākā no dāmām – Svetlana Tišova (Krievija) – 6.5 punkti, 8.vieta kopvērtējumā; labākais rezultāts jaunietēm – daugavpiliete Elizabete Limanovska (6.5 punkti, 13.vieta kopvērtējumā), 2.vieta jaunietēm – Glafira Usačeva (Krievija) – 6 punkti, 15.vieta turnīra tabulā. Labākais rezultāts jauniešiem – Jaroslavs Petrovs (6.5 punkti, 10.vieta kopvērtējumā). Senioru balvas – Antons Sēņkāns (7 punkti, 7.vieta) un Jānis Roze (6.5 punkti, 11.vieta kopvērtējumā).
Jauniešu sacensībās “A” grupā (līdz 16 gadiem) uzvaru izcīnīja Aleksandras Salna (Lietuva) – 7 punkti no 9, otrajā vietā – Arsens Bataševs (6.5 punkti), trešo vietu pēc papildus koeficienta ieguva Nerijus Vasiliauskas (Lietuva) – 6 punkti. Labākais rezultāts jaunietēm – Darija Litvjakova (5 punkti, 10.vieta kopvērtējumā). “B” grupā (līdz 12 gadiem) pirmo vietu jauniešu konkurencē pēc papildus koeficienta ieguva Vladislavs Antoņivs (7 punkti no 9), otrajā vietā ierindojās Daniils Lokastovs (7 punkti), trešo vietu ieguva Raivis Kristiāns Pakalns (6.5 punkti). Labākā no jaunietēm – Glafira Usačeva (Krievija) – 7 punkti, 2.vieta turnīra tabulā.
Ātrspēles turnīrā pirmo vietu izcīnīja IM Toms Kantāns (8.5 punkti no 9), otrajā vietā ierindojās  GM Igors Kovalenko (7.5 punkti), trešo vietu ieguva GM Arturs Neikšāns (6.5 punkti). Labākais rezultāts dāmām -  WFM Alina Pavlova (Krievija) – 6 punkti, 7.vieta kopvērtējumā.

Sacensību nolikums:  EN  LV  RU    • Rezultāti:  Open - | A | B |   Children - | A | B |   Blitz    Fotogalerija