Rēzeknes pilsētas komandu kauss šahā aizceļo uz Kārsavu

Autors: Aleksandrs Vasiļkovs

 

Kauss un medaļas tika pasniegtas Kārsavas komandaiSestdien, 6.decembrī Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestādes Sporta pārvaldes telpās notika Rēzeknes pilsētas 2014.gada atklātais komandu čempionāts šahā.    
Sacensības norisinājās pēc FIDE noteikumiem, riņķa sistēmas, ar laika kontroli 20 minūtes līdz partijas beigām, komandas pamatsastāvā  4 dalībnieki,  komandas uzvara – 2 punkti,  neizšķirts – 1 punkts. Cīņā par kausu, medaļām un diplomiem iesaistījās piecas Latgales pilsētu un novadu komandas: Rēzekne-1, Rēzekne-2, Kārsava, Malta un apvienotā komanda „Kaimiņi”, pavisam 21 šahists. Diemžēl, šogad nevarēja ierasties tradicionālie dalībnieki – Ludzas pārstāvji, kā arī vietējais lielmeistars,  Latvijas eksčempions Ilmārs Starostīts,  kurš šajā dienā cīnījās uz citiem „rūtainiem galdiņiem”. Pēdējo dažu gadu laikā šajās meistarsacīkstēs  dalību ņem arī 3-kārtējais valsts čempions - starptautiskais meistars Valērijs Žuravļovs, vēl FIDE meistars Andris Starostīts un vesela virkne bijušo un esošo meistarkandidātu šahā, kuriem pieder Latgales reģiona, pilsētu un novadu čempionu, vicečempionu tituli.
Kauss un medaļas tika pasniegtas Kārsavas komandai (8 punkti), sastāvā: Edgars Lelis, Valērijs Žuravļovs, Edgars Urtāns, Vadims Indričāns. Par savas pilsētas vicečempioniem ar 6 punktiem kļuva Rēzekne-1 komandas dalībnieki – Andris Starostīts, Oļģerts Indričāns, Vitālijs Pavlāns un 15-gadīgais šaha talants Aleksandrs Pikurs. Jāatzīmē, ka šī komanda ir apsteigusi čempionus individuālo punktu skaita summā par 0,5 punktiem. Bronzas medaļas  ieguva Maltas komanda (4 punkti), kuru pārstāvēja Dainis Viļums, Genādijs Karzinins, Pēteris Šostaks un Anatolijs Jasinskis. Ceturtajā vietā ar diviem punktiem - Rēzekne-2, šajā komandā cīnījās 84-gadīgais(!)  veterāns Timofejs Putilo,  5.pozīcija komandai „Kaimiņi”, kuras sastāvā apvienojās Kārsavas un Rēzeknes pilsētu, kā arī Rēzeknes novada pārstāvji. Medaļas ieguva labākie pie galdiņiem: 1. - A.Starostīts, 2. - V.Žuravļovs, 3. - V.Pavlāns, 4. - V.Indričāns. Trešā galdiņa uzvarētājs tika noteikts pēc labākā papildrādītāja, pie pārējiem galdiņiem - visiem augstākminētajiem sportistiem bija absolūts rezultāts!
Uzskatu, ka šaham Rēzeknē un novadā ir laba nākotne. Pār to liecina šaha nodaļu audzēkņu skaita pieaugums pilsētas un novada interešu izglītības iestādēs, sacensību skaita palielināšanās, verēnīga šaha inventāra iegāde novada sporta skolā un vietējo šaha treneru kvalifikācijas celšana.

Sacensību galvenais tiesnesis Aleksandrs Vasiļkovs

 

Foto