Latgales 2015.gada jauno šaha amatieru čempionāts

 

Latgale24.oktobrī Rēzeknē, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā „Zeimuļs” (Krasta ielā 31), notika Latgales 2015.gada jauno šaha amatieru čempionāts (trīs vecuma grupas, Šveices sistēma, 7 kārtas, laika kontrole – 15 min.).

 

Sacensību nolikums      Rezultāti (U-19)      Foto

 

***

Latgales čempioni šahā ir zināmi 

(Autors: Sacensību galvenais tiesnesis Aleksandrs Vasiļkovs)


        Sestdien, 24.oktobrī Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā „Zeimuļs” notika II Latgales jauno šaha amatieru čempionāts. Neskatoties uz to, ka nevarēja ierasties jaunie šahisti no Daugavpils (daļa no tiem atrodas pasaules čempionātā) un Viļāniem (sakrita sacensību datums ar vietējiem mačiem), šajā dienā sapulcējās ap pussimt dalībnieku no Rēzeknes, Jēkabpils, Maltas un Tilžas.
        Latgales skolēni tika sadalīti 3 vecuma grupās, bet vecākajā drīkstēja spēlēt arī jaunāki pārstāvji ar 1.sporta klasi. Turnīri notika pēc FIDE noteikumiem un Šveices sistēmas, 7 kārtās, ar apdomas laiku 15 minūtes katram dalībniekam līdz partijas beigām. Grupā U-19 bija pielietota riņķa sistēma un rezultātus var aplūkot mājas lapā www.chess-results.com. Šeit savdabīgajā Jēkabpils un Rēzeknes derbijā labākais bija Kārlis Mālnieks no Jēkabpils Sporta skolas (5 punkti 6 spēlēs). Par Latgales vice-čempionu starp amatieriem vecākajā grupā kļuva jēkabpilietis Artūrs Krastiņš (3,5 punkti), „bronza” - rēzeknietim Adriānam Sinijam (tik pat daudz punktu un nedaudz sliktāks papildrādītājs).
        Vidējā grupā spēlēja rekordliels dalībnieku skaits. Tā, 22 cilvēku konkurencē, pirmās trīs vietas Jēkabpils Sporta skolas pārstāvjiem. Ar absolūtu uzvaru skaitu par čempionu kļuva Jānis Vilnrags, vice-čempiona tituls Liānai Stulpiņai (5 punkti, labāks koeficients) un trešajā vietā Edgars Klimovičs (5 punkti). Tad seko Rēzeknes Bērnu-jaunatnes sporta skolas šahisti Anna Kazmerika un Laimonis Taranda. Vēl „olimpiskajā sešiniekā” jēkabpilietis Daniels Gaveiko (arī atpaliekot tikai pa puspunktu no godalgotām vietām).
        Jaunākajā grupā pie rūtainajiem galdiņiem prāta spēkiem mērojās 18 skolēni līdz 10 gadu vecumam. Favorīti bija dalībnieki ar III sporta klasi, kuri visu turnīru bija līderpozīcijās. Čempiones titulu šogad izcīnīja Jekaterina Smirnova, vice-čempions – Martins Beļavskis (abi no Rēzeknes BJSS), „bronzas” medaļa Igoram Ivanovam no Rēzeknes novada sporta skolas.
        Visi godalgoto vietu ieguvēji saņēma ARPC medaļas, diplomus un vērtīgas balvas. Paldies pilsētas un novada sporta skolām par palīdzību ar šaha inventāru. Nākamreiz „Zeimuļs” laipni vērs durvis 4.decembrī, kad gaidīs šahistus uz Rēzeknes skolu komandu čempionātu.