Ceļojums pa Eiropu

 

www.eiroture.blogspot.com

2010.gada 1.-7.septembrī I.Starostīts un V.Samoļins piedalījās Spānijas turnīrā XX TORNEO INTERNACIONAL VIRGEN DE VALENCIA (93 dalībnieki). Ar 6 punktiem no 9 Ilmārs Starostīts pēc papildus koeficienta ierindojās 10.vietā turnīra tabulā, Vitālijs Samoļins ieguva 11.vietu (arī 6 punkti).

   

  

  

  

 

 

 

Latvijas šahisti IM Ilmārs Starostīts, IM Arturs Neikšāns, IM Vitālijs Samoļins, FM Vadims Daškevičs un Maksims Makukins jūnija beigās devās ceļojumā pa Eiropu ar nolūku piedalīties dažādās šaha sacensībās.

Pirmā pieturvieta – Polija, starptautiskais šaha festivāls „Mielenska Perla Baltyku”, kur mūsu ceļotāji uzrādīja labus rezultātus – "A" turnīrā V.Daškevičs izcīnīja 1.vietu (7 punkti no 9), 2.vietā – A.Neikšāns (6.5 punkti), I.Starostīts ar 5.5 punktiem ierindojas 7.vietā, V.Samolins – 12.vietā (5 punkti). 

Turnīra laikā Vadims Daškevičs izpildīja savu otro starptautiskā meistara normu. Ņemot vērā viņa reitingu (2414), lai kļūtu par starptautisko meistaru Vadimam vajadzīga vairs tikai viena norma.

Maksims Makukins ieguva 3.vietu "C" turnīrā (7.5 punkti no 9).

 

 • 8.-17.jūlijā Ilmārs Starostīts un Arturs Neikšāns piedalījās starptautiskajā turnīrā „XXX OPEN INTERNACIONAL DE AJEDREZ "VILLA DE BENASQUE”, kas notika Spānijas pilsētā Benasque. Šeit mūsu šahistiem diemžēl negāja tik labi, kā Polijā – ar 7 punktiem no 10 I.Starostīts ieguva 27.vietu, bet A.Neikšāns ar 6 punktiem – 84.vietu.  
 • V.Samoļins, V.Daškevičs un M.Makukins turpināja Eiropas tūri Francijā, Kondomas pilsētas ikgadējā šaha festivālā („Open A” un „Open B” turnīri). "Open A" turnīrā V.Samoļins ar 5.5 punktiem no 7 pretendēja uz 2.vietu, bet, ņemot vērā papildus koeficientu, ieguva 5.vietu kopvērtējumā. V.Daškevičs ierindojās 7.vietā (5 punkti). Maksims Makukins pēc papildus koeficienta ieguva 10.vietu "Open B" turnīrā (4 punkti no 7).
 • 19.jūlijā mūsu šaha ceļotāji atkal apvienojušies lai piedalītos turnīrā XV OPEN INTERNACIONAL d ESCACS CIUTAT DE BALAGUER”, kas notika Balagerā (Spānija) no 19. līdz 27.jūlijam. Labāko rezultātu sacensībās uzrādīja Vadims Daškevičs (13.vieta) un Arturs Neikšāns (7.vieta) – 6 punkti no 9. Vadims izpildīja savu pēdējo, trešo starptautiskā meistara normu un pēc FIDE komisijas apstiprināšanas oktobra sakumā varēs iegūt šo titulu. Arturs turnīrā ieguva savu otro lielmeistara normu. Ilmārs Starostīts un Vitālijs Samoļins turnīrā ieguva 5 punktus, Maksimam Makukinam – 3.5 punkti.
 • Pēc Balageras turnīra Ilmārs Starostīts un Vitālijs Samoļins turpināja sacensības Spānijā, bet V.Daškevičs, A.Neikšāns un M.Makukins piedalījās šaha turnīrā „Open de Pornic 2010” , kas notika Francijas pilsētā Pornic no 30.jūlija līdz 1.augustam. Ar 6 punktiem no 6 Arturs Neikšāns izcīnīja uzvaru turnīrā, Vadims Daškevičs ar 5 punktiem ierindojās 2.vietā. Maksims Makukins ieguva turnīra jauniešu balvu (2.5 punkti).

 

 • 03.-11.augustā Kambadosā (Spānija) notika šaha turnīrs XXV Albarino International Open, kur piedalījās I.Starostīts un V.Samoļins. Ar 6.5 punktiem no 9 Ilmārs Starostīts pretendēja uz 2.vietu turnīrā, bet, ņemot vērā papildus koeficientu, ieguva 6.vietu. Vitālijam Samoļinam – 6 punkti un 11.vieta kopvērtējumā pēc papildus koeficienta.
 •  

 • 06.-13.augustā V.Daškevičs, A.Neikšāns un M.Makukins piedalījās XXI starptautiskajā šaha festivālā Polijas pilsētā Koszalin. Arturs Neikšāns ar 7 punktiem no 9 ieguva 1.vietu festivāla „A” turnīrā, Vadims Daškevičs pēc papildus koeficienta ierindojās 7.vietā (5.5 punkti). Maksims Makukins ar 7 punktiem no 9 ieguva 2.vietu "C" turnīrā.

   

 • 2010.gada 13.-21.augustā Spānijas pilsētā Ferrol XXV starptautiskā šaha festivāla “Cidade de Ferrol” ietvaros notika šaha turnīrs "X MAESTRO RODRIGO IN MEMORIAN" , kur piedalījās I.Starostīts un V.Samoļins, ka arī – Ritvars Reimanis. Ar 7 punktiem no 9 Ilmārs Starostīts pēc papildus koeficienta ieguva 2.vietu 136 turnīra dalībnieku konkurencē, ka arī – izpildīja savu pēdējo, trešo lielmeistara normu. Vitālijs Samoļins ieguva 11.vietu turnīra tabulā – 6 punkti, Ritvars Reimanis pēc papildus koeficienta ieguva 25.vietu (arī 6 punkti). Vienlaicīgi ar šīm sacensībām Ritvars piedalījās turnīrā X TORNEO MAESTRO LEIRA IN MEMORIAN, kur ar 7 punktiem no 8 izcīnīja uzvaru 64 dalībnieku konkurencē.

  

 • 20.-28.augustā I.Starostīts un V.Samoļins turpināja savu Spānijas tūri, piedaloties sacensību „XXVII Torneo Abierto de Collado Villalba” „A” turnīrā (95 dalībnieki). Ilmārs Starostīts pēc papildus koeficienta ieguva 5.vietu turnīrā tabulā (6.5 punkti no 9), Vitālijam Samoļinam – 13.vieta pēc papildus koeficienta (6 punkti). Ritvars Reimanis 22.-28.augustā piedalījās turnīrā VIII ABIERTO AYUNTAMIENTO DE MONDARIZ (59 dalībnieki), kur ar 5.5 punktiem no 7 izcīnīja trešo vietu kopvērtējumā, zaudējot uzvarētājam un 2.vietas ieguvējam tikai pēc papildus koeficienta.

 

 • 2010.gada 29.augustā Spānijā I.Starostīts, V.Samoļins un R.Reimanis piedalījās ātrā šaha turnīrā Torneo de Fiestas 2010 San Sebastian de los Reyes (77 dalībnieki). Vitālijs Samoļins ar 7.5 punktiem no 8 izcīnīja uzvaru sacensībās, Ilmārs Starostīts ar 5.5 punktiem pēc papildus koeficienta ieguva 9.vietu, Ritvars Reimanis, ņemot vērā papildus koeficientu, ierindojās 17.vietā turnīra tabulā – 5 punkti.

    

   

„Šaha ceļotāju” blogs