Chess Masters 2010

 

www.bilbaofinalmasters.com

2010.gada 3.-8.septembrī Šanhajā (Ķīna) notika VIP-turnīra „Chess Masters 2010” fināla pirmais posms (2-riņķu sistēma, 6 kārtas, katrā kārtā - 3 punkti par uzvaru un 1 punkts par neizšķirtu; divu labāko rezultātu ieguvējiem ir tiesības piedalīties fināla otrajā posmā).

Sacensībās piedalījās lielmeistari Levons Aronjans (Armēnija), Vladimirs Kramniks (Krievija), Hao Vans (Ķīna) un „Latvijas šaha skolas pārstāvis” - lielmeistars Aleksejs Širovs (Spānija), kas ar 12 punktiem no 18 izcīnīja uzvaru šajā fināla posmā. Hao Vans sacensībās ieguva 3 punktus. Ar 7 punktiem uz otro vietu pretendēja Vladimirs Kramniks un Levons Aronjans. Izšķirošajā taibreikā uzvarēja V.Kramniks – kopā ar Alekseju Širovu Kramniks ieguva iespēju piedalīties fināla otrajā posmā, kur viņiem pievienojās Višvanatans Anands un Magnuss Karlsens.

  

  • Otrā posma sacensības notika 9.-15.oktobrī Spānijas pilsētā Bilbao, kur ar 10 punktiem no 18 uzvaru izcīnīja Vladimirs Kramniks, otro vietu ieguva Višvanatans Anands (8 punkti), trešajā vietā - Magnuss Karlsens (6 punkti). Aleksejs Širovs sacensībās ieguva 4.vietu (4 punkti).

          

        

Rezultāti:   1.posms   2.posms

  

  

Fināla 2.posma partijas ar komentāriem: 1.kārta  2.kārta  3.kārta  4.kārta  5.kārta  6.kārta