RIGA TECHNICAL UNIVERSITY OPEN 2011

2011.gada 9.-14.augustā Rīgas Tehniskajā universitātē notika starptautiskais šaha festivāls „RIGA TECHNICAL UNIVERSITY OPEN 2011” (divi klasiskā šaha turnīri ar FIDE reitinga apskaiti – „A” un „B”, ka arī - ātrspēles turnīrs; kopējais balvu fonds - 3500 LVL (5000 EUR)). Sacensībās piedalījās 166 šahisti no 19 valstīm.

Ar 7.5 punktiem no 9 uzvaru festivāla „A” turnīrā (Šveices sistēma, 9 kārtas, 82 dalībnieki) izcīnīja lielmeistars no Luksemburgas GM Alberto Davids, otro vietu ieguva GM Jans Elvests (ASV) – 7 punkti, trešajā vietā pēc papildus koeficienta ierindojās IM Vladimirs Svešņikovs (Latvija) - 6.5 punkti. Labākā no dāmām – WIM Katržina Toma (Polija) – 5 punkti, labākais seniors – GM Vladislavs Vorotņikovs (Krievija) – 6.5 punkti. Labākais rezultāts jauniešiem – Arians Tari (Norvēģija) – 5 punkti. Starptautiskā meistara normu sacensībās izpildīja Latvijas šahists Matīss Mustaps (6 punkti un 8.vieta kopvērtējumā).

„B” turnīrā (7 kārtas, 56 dalībnieki) pirmo vietu ieguva Sergejs Suhanovskis (Latvija) – 6.5 punkti no 7, otrajā vietā pēc papildus koeficienta ierindojās Ivans Molčanovs (Igaunija) – 5.5 punkti, trešajā vietā – Sergejs Fjodorovs (Latvija) – arī 5.5 punkti. Labākā no dāmām – Olga Kozjukova (Latvija) – 5 punkti. Daugavpils šahists Nikita Zuj-Zajkovskis pēc papildus koeficienta ieguva 26.vietu turnīra tabulā (3.5 punkti), daugavpilietei Elizabetei Limanovskai – 3 punkti un 37.vieta kopvērtējumā (6.rezultāts dāmu starpā).

Ātrspēles turnīrā, kas notika festivāla ietvaros (11 kārtas, 72 dalībnieki), labāko rezultātu pēc papildus koeficienta uzrādīja Vladlens Šulmans (Latvija) – 8.5 punkti no 11, otrajā vietā palika Verners Putka (Latvija) - arī 8.5 punkti, trešo vietu ieguva Spāniju pārstāvošais Latvijas lielmeistars GM Aleksejs Širovs - 8 punkti. Labākā no dāmām – WGM Dana Reizniece-Ozola (Latvija) – 7 punkti.

Festivāla nolikums:   LV   EN   RU

Rezultāti:    Ātrspēle    „A” turnīrs    „B” turnīrs          Partijas     Fotogalerija