Starptautiskais šaha kongress „Druskininkai - 2012”

 

www.juodabalta.org

2012.gada 6 – 8.janvarī Druskininku kūrortpilsētā (Lietuva) notika starptautiskais šaha kongress „Druskininkai - 2012” (2 turnīri ātrajā šahā un 1 ātrspēles turnīrs, Šveices sistēma, 9 kārtas, FIDE reitinga apskaite).

Ātrspēles turnīrā „Blitz Dainava” (90 dalībnieki), kas notika kongresa ietvaros 6.janvārī, labākus rezultātus Latvijas dalībnieku starpā uzrādīja Verners Putka (8 punkti no 9 – 1.vieta kopvērtējumā), Ivars Bērziņš (7.5 punkti, 2.vieta pēc papildus koeficienta), Dmitrijs Tokranovs (7 punkti, 4.vieta) un IM Vitālijs Samoļins (6.5 punkti, 6.vieta); labākā no Latvijas šahistēm – Valentīna Vainovska (5.5 punkti).

Turnīrā "Rapid Open" (ātrā šaha sacensības, 58 dalībnieki) ar 8 punktiem no 9 starptautiskais meistars no Latvijas IM Vitālijs Samoļins izcīnīja pirmo vietu pēc papildus koeficienta; Verners Putka ieguva trešo vietu turnīra tabulā (6.5 punkti).

Dagmāra Kurbanova ar 4.5 punktiem ieguva pirmo vietu jaunietēm turnīrā un uzrādīja trešo labāko rezultātu vecuma grupā „U16” (jaunieši un jaunietes līdz 16 gadiem).

Ātrā šaha turnīrā "Aquapark Open" (75 dalībnieki) Latvijas šahists Daniels Markauss ar 8 punktiem no 9 izcīnīja uzvaru kopvērtējumā un ieguva pirmo vietu vecuma grupā „U14” (jaunieši un jaunietes līdz 14 gadiem); trešo vietu kopvērtējumā (pēc papildus koeficienta) un trešo vietu grupā „U14” ieguva Dmitrijs Tokranovs (7.5 punkti).

Daugavpiliete Elizabete Limanovska ar 6 punktiem no 9 izcīnīja pirmo vietu jaunietēm turnīra kopvērtējumā un ieguva otro vietu vecuma grupā „U12” (jaunieši un jaunietes līdz 12 gadiem).

 

Sacensību nolikums       Fotogalerija

 

Rezultāti:   "Rapid Open"   "Aquapark Open"   "Blitz Dainava"      Latvijas dalībnieku rezultāti