V. Baltijas valstu skolu šaha festivāls

 

2009.gada 11. – 14.jūnijā Rīgā, Radisson SAS Daugava hotelī, notika V Baltijas valstu skolu šaha festivāls, kurā piedalījās 14 komandas no Lietuvas, Polijas, Latvijas un Krievijas. Sacensības notika pēc Šveices sistēmas (7 kārtas).

Daugavpils komanda (Edgars Daņko, Laura Orliņa, Nikita Zuj-Zajkovskis un Elizabete Limanovska), neskatoties uz dalībnieku vecumu un reitingiem, veiksmīgi konkurēja ar spēcīgiem pretiniekiem uz uzrādīja labus rezultātus festivālā.

Pirmā sacensību dienā mūsu šahistiem izdevās izcīnīt 4 punktus. Labākus rezultātus uzrādīja Elizabete Limanovska (1.5 punkti no 2) un Edgars Daņko (arī 1.5 punkti no 2).

Otro sacensību dienu (5 kārtas) mūsu komanda pabeidza ar 9 punktiem. Dalībnieku rezultāti: L.Orliņa – 3.5 punkti, E.Limanovska – 3 punkti, E.Daņko – 2.5 punkti.

Festivāla pēdējā dienā mūsu šahisti ieguva vel 4 punktus un ar 13 punktiem dalīja 10 – 11.vietu un pēc papildus koeficienta ieguva 11.vietu komandu sacensībās.

Dalībnieku sacensībās (pa galdiņiem) lielisko rezultātu uzrādīja Laura Orliņa – ar 5 punktiem viņa izcīnīja 3.vietu un tika apbalvota ar kausu un diplomu.

Elizabete Limanovska, dalot 5 – 8.vietu, pēc papildus koeficienta ieguva 8.vietu (4 punkti) un saņēma diplomu kā labākā festivāla dalībniece savā vecuma grupā.

Edgars Daņko dalīja 7 – 9.vietu un pēc papildus koeficienta ieguva 8.vetu (3.5 punkti), Nikita Zuj-Zajkovskis ieguva 14.vietu (0.5 punkti).

Ātrspēles turnīrā (38 dalībnieki), kas notika festivāla ietvaros, Edgars Daņko dalīja 11 – 17.vietu un pēc papildus koeficienta ieguva 16.vietu.

Apsveicam Lauru un visu Daugavpils komandu!

 

Festivāla nolikums      Fotogalerija     Festivāla vestūre

Rezultāti:     Komandu sacensības     Dalībnieku sacensībās (pa galdiņiem)     Ātrspēles turnīrs