Pāru šaha turnīrs Ādažos

 

Ādažu novads Šahs Ādažos bija populārs 50.-80.gados pateicoties spēcīgam šaha spēlētājam, trenerim un vidusskolas direktoram Fēliksam Circenim. Viņš apmācīja šaha spēlā un audzināja daudzus, ieskaitot Alvi Vītoliņu un Edvinu Kenģi. Tagad ir mēģinājums atgriezties bijušajā līmenī un atdzīvināt šahu Ādažos. Izveidots šaha klubs, kas nosaukts Fēliksa Circeņa vārdā - atpūtas iespējas šaha mīļotājiem un apmācība bērniem. Iniciatīvu uzņēmās Mārtiņš Dzelde, to projektā "Sabiedrība ar dvēseli 2012"atbalstīja Ādažu novada Dome, nīderlandiešu fonds KNHM (Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij) un Ādažu vidusskola (direktore Dace Dumpe, kas ilgu laiku strādāja ar Feliksu). Ir atvērta tīmekļa vietne www.sahaklubs.lv , ir telpas un šaha komplekti, tiek meklēts treneris bērnu apmācībai Ādažos.

Pirmais jaunā kluba pasākums bija pāru šaha turnīrs 2012.gada 2.septembrī. Spēles notika ar FIDE noteikumiem uz vienu galdiņa 2x2 spēlētājiem, kuri veic gājienus pēc kārtas, bez konsultācijām un priekšā teikšanām. Šis formāts ļauj ar interesi piedalīties turnīrā šaha spēlētājiem ar dažādu prasmju līmeņiem, liek tiem saskaņot gājienus un domāt par mijiedarbības plāniem, mazina bailes par personisko sporta neveiksmi.

Ikvienam patika apdomas laiks: 10 minūtes visai partijai ar 5 sekunžu pieaugumu par katru izdarīto gājienu. Labāko rezultātu uzrādīja pāris no Rīgas - Levs Fainveics un Dan Musels, otrie bija Olafs Kronlaks un Jurijs Agafonovs (Ādaži-Baltezers), trešie palika Ilga Kļaviņa un Jānis Visockis no Saulkrastiem.

Video atskaiti par turnīru var apskatīt https://www.dropbox.com/sh/7kp4r5p0mpnlu1p/CQMIRxYakI .

 

Sacensību nolikums