Latvijas 2013.gada jauniešu šaha čempionāta finālsacensības

22. – 26. martā Rīgā notika Latvijas 2013.gada jauniešu šaha čempionāta finālsacensības zēniem (vecuma grupās z-8, z-10, z-12, z-14, z-16, z-18) un meitenēm (vecuma grupās m-8, m-10, m-12, m-14, m-16, m-18).

Čempionāta sacensībās zēniem (riņķa sistēma: z-8 - z-16 - 10 dalībnieki katrā grupā, z-18 - 7 dalībnieki) vecuma grupā līdz 8 gadiem pirmo vietu izcīnīja Artjoms Vissarionovs (Rīga) – 8.5 punkti no 9, otro vietu ieguva Einārs Ļahs (Daugavpils) – 7 punkti, trešajā vietā – Kirils Bogdanovičs (Rīga) – 6 punkti.

Grupā zēniem līdz 10 gadiem čempiona titulu ieguva Grigorijs Morozļi (Rīga) – 9 punkti no 9, otrajā vietā ierindojās Daniils Horobrijs (Daugavpils) – 7 punkti, trešo vietu ieguva Aleksandrs Jazdanovs (Rīga) – 6.5 punkti. Daugavpils šahists Jegors Ļeonovs ierindojās 4.vietā turnīra tabulā (5 punkti).

Vecuma grupā līdz 12 gadiem pirmajā vietā ierindojās Vladislavs Antonivs (Rīga) – 8 punkti no 9, otro vietu pēc papildus koeficienta ieguva Arsens Bataševs (Rīga) – 7 punkti, trešajā vietā – Iļja Semjonovs (Rīga) – arī 7 punkti. Daugavpilietim Gļebam Vasilevskim – 0.5 punkti un 10.vieta kopvērtējumā.

Grupā jauniešiem līdz 14 gadiem labākais rezultāts čempionātā  pieder Dmitrijam Tokranovam (Rīga) – 7 punkti no 9, otrajā vietā – Fjodors Poļakovs (Rīga) – 5.5 punkti, trešo vietu ieguva Roberts Ziediņš (Rīga) – 5 punkti. Daugavpilietis Nikita Zuj-Zajkovskis ar 4.5 punktiem ierindojās 7.vietā turnīra tabulā pēc papildus koeficienta.

Grupā līdz 16 gadiem čempiona titulu ieguva Aleksandrs Šumskis (Rīga) – 8 punkti no 9, otro vietu izcīnīja Edmunds Beks (Kuldīga) – 7 punkti, trešajā vietā ierindojās Oļegs Petrovskis (Rīga) – 6 punkti.

Labāko rezultātu jauniešiem līdz 18 gadiem čempionātā uzrādīja Dmitrijs Starcevs (Rīga) – 5 punkti no 7, otro vietu ieguva Deniss Dunaveckis (Daugavpils) – 4.5 punkti, trešajā vietā ierindojās Edgars Stepiņš (Jelgava) – 3.5 punkti.

Čempionāta sacensībās meitenēm līdz 8 gadiem (riņķa sistēma, 8 dalībnieces) pirmo vietu izcīnīja Marija Lukjanova (Rīga) – 7 punkti, otro vietu ieguva Rēzija Kudore (Kuldīga) – 5 punkti, trešajā vietā – Sofija Sergejeva (Rīga) – 4.5 punkti. Daugavpiliete Evelīna Daniļeviča ierindojās 4.vietā turnīra tabulā (4 punkti).

Vecuma grupā līdz 10 gadiem (riņķa sistēma, 8 dalībnieces) par Latvijas  čempioni kļuva Elisa Granovska (Rīga) – 5.5 punkti, otrajā vietā ierindojās Madara Golsta (Rīga) – 5 punkti, trešajā vietā pēc papildus koeficienta – Arina Petrovska (Rīga) – 4.5 punkti.

Vecuma grupā līdz 12 gadiem (Šveices sistēma, 7 kārtas, 14 dalībnieces) Latvijas čempiones titulu ieguva Dana Vambute (Rīga) – 6 punkti no 7, otrajā vietā pēc papildus koeficienta ierindojās Anastasija Jablonska (Rīga) – 4.5 punkti, trešajā vietā – Vita Petrova (Daugavpils) – arī 4.5 punkti. Daugavpils šahiste Marija Nikolajeva dalīja 2.-5.vietu turnīra tabulā un ierindojās 4.vietā kopvērtējumā pēc papildus koeficienta (4.5 punkti).

Sacensībās jaunietēm vecuma grupā līdz 14 gadiem (Šveices sistēma, 7 kārtas, 11 dalībnieces) pirmo vietu izcīnīja Margarita Parhomenko (Rīga) – 6.5 punkti, otro vietu ieguva Darija Litvjakova (Rīga) – 5 punkti, trešajā vietā pēc papildus koeficienta ierindojās Aleksandra Migunova (Jūrmala) – 4.5 punkti. Daugavpiliete Elizabete Limanovska ar 4.5 punktiem dalīja 3.-5.vietu čempionāta kopvērtējumā un ierindojās 5.vietā turnīra tabulā pēc papildus koeficienta.

Grupā līdz 16 gadiem (riņķa sistēma, 7 dalībnieces) Latvijas čempiones titulu izcīnīja Marija Golubeva (Rīga) – 5.5 punkti, otrajā vietā ierindojās Eira Sarnovska (Jēkabpils) – 5 punkti, trešo vietu ieguva Larisa Gordijeviča (Rīga) – 4.5 punkti.

Vecuma grupā līdz 18 gadiem (riņķa sistēma, 2 x 3 kārtas, 4 dalībnieces) pirmo vietu izcīnīja Laura Orliņa (Daugavpils) – 4 punkti, otro vietu ieguva Dana Matisone (Rīga) – 3 punkti, trešajā vietā pēc papildus koeficienta – Anna Dubova (Rīga) – 2.5 punkti.