II starptautiskais šaha festivāls “Vidzemes Vasara 2013”

Limbaži2013.gada 25.-28.jūlijā ar starptautiskā  lielmeistara Alekseja Širova atbalstu Limbažos notika II starptautiskais šaha festivāls “Vidzemes Vasara 2013” (Vidzemes lielās balvas izcīņas sacensību sērija; pasākuma ietvaros - jauniešu turnīrs, starptautiskais turnīrs ātrajā šahā ar FIDE reitinga apskaiti un ātrspēles turnīrs).

Jauniešu sacensībās 25.-26.jūlijā (vecuma grupa līdz 15 gadiem, ātrais šahs, Šveices sistēma, 10 kārtas, 44 dalībnieki) pirmo vietu kopvērtējumā izcīnīja Grigorijs Morozļi (Rīga) – 8 punkti no 10, otrajā vietā pēc papildus koeficienta ierindojās Arsenijs Nesterovs (Novgoroda, Krievija) – 7.5 punkti, trešo vietu ieguva Alberts Grīvnieks (Rīga) – arī 7.5 punkti. Labākā no jaunietēm – Dana Vambute (Rīga, 7 punkti, 4.vieta kopvērtējumā), otro vietu ieguva Daugavpils šahiste Elizabete Limanovska (6.5 punkti, 7.vieta kopvērtējumā), trešajā vietā – Darija Litvjakova (Rīga, 6 punkti, 11.vieta kopvērtējumā). Daugavpilieši Armands Ļahs (16.vieta kopvērtējumā) un Einārs Ļahs (19.vieta kopvērtējumā) sacensībās ieguva vienādu punktu skaitu - 5.5 punkti no 10.

Ātrspēles turnīrā (10 kārtas, 49 dalībnieki) uzvaru pēc papildus koeficienta izcīnīja IM Olegs Krivonosovs (Daugavpils, Latvija), otrajā vietā ierindojās GM Normunds Miezis (Latvija), trešajā vietā – Imants Kārkliņš (Latvija) – katrs no viņiem ieguva 7.5 punktus no 10. Labākā no dāmām – WFM Alina Pavlova (Krievija) – 6 punkti, 12.vieta kopvērtējumā.

Festivāla “A” turnīrā (ātrais šahs, 12 kārtas, 49 dalībnieki) labāko rezultātu kopvērtējumā uzrādīja GM Normunds Miezis – 9 punkti no 12, otro vietu ieguva GM Aleksejs Širovs, trešajā vietā – GM Jevģēnijs Svešņikovs, ceturtajā – GM Igors Kovalenko, piekto vietu ieguva  IM Olegs Krivonosovs (katram – 8.5 punkti no 12). Labākais rezultāts dāmām – WGM Ilze Bērziņa – 6.5 punkti un 18.vieta kopvērtējumā.

“B” turnīrā (ELO līdz 2100, 38 dalībnieki) pirmo vietu kopvērtējumā izcīnīja Uldis Melderis (11 punkti no 12), otrajā vietā turnīra tabulā ierindojās Klāvs Stabulnieks (8.5 punkti), trešo vietu pēc papildus koeficienta ieguva Arturs Mihailovs (8 punkti). Labākā no dāmām - daugavpiliete Elizabete Limanovska (6.5 punkti, 15.vieta kopvērtējumā).

Sacensību nolikums:  EN  LV  RU

Rezultāti:   Group A   Group B   Children     Blitz      Fotogalerija