Starptautiskais šaha festivāls „Псков – 2013”

 

http://pskovchess.ru/2013.gada 21.jūnijā – 3.jūlijā Pleskavā (Krievija) notika ikgadējais starptautiskais šaha festivāls „Псков – 2013”. Festivāla ietvaros – ātrspēles maratons, 2 turnīri ātrajā šahā un reitinga turnīrs ar FIDE ELO apskaiti, ka arī - 4 jauniešu turnīri (Krievijas Kausa izcīņas posms).

Ātrā šaha turnīrā “D” (9 kārtas, 50 šahisti) labāko rezultātu Latvijas dalībnieku starpā uzrādīja Dmitrijs Tokranovs (Rīga) – ar 6 punktiem no 9 viņš ieguva sacensību balvu par pirmo vietu jauniešiem līdz 18 gadiem (6.vieta kopvērtējumā). Daugavpiliete Marija Nikolajeva ar 4 punktiem uzrādīja otro labāko rezultātu dāmām turnīra tabulā (32.vieta kopvērtējumā).

Komandu sacensībās (turnīrs “T” - ātrais šahs, 7 kārtas, 9 komandas) Latvijas 1.komanda -  S.Krivihs (Daugavpils), D.Tokranovs (Rīga), J.Širokovs (Rīga) un D.Horobrijs (Daugavpils) ar 23.5 punktiem izcīnīja uzvaru kopvērtējumā, 2.komanda (Daugavpils šahisti I.Ziskins, R.Šostaks, G.Vasilevskis, M.Nikolajeva) ierindojās 7.vietā turnīra tabulā (9 punkti).

Festivāla klasiskā šaha sacensību sērijā labākus rezultātus Latvijas pārstāvju starpā uzrādīja daugavpilieši Daniils Horobrijs un Marija Nikolajeva, ka arī – rīdzinieks Dmitrijs Tokranovs. Sacensību “A” turnīrā (9 kārtas, 52 dalībnieki) Dmitrijs Tokranovs ar 6 punktiem no 9 uzrādīja otro labāko rezultātu jauniešiem līdz 18 gadiem (7.vieta kopvērtējumā). Turnīrā “B2” (zēni līdz 10 gadiem, 20 dalībnieki) Daniils Horobrijs ar 9 punktiem no 9 izcīnīja pirmo vietu; Marija Nikolajeva sacensību turnīrā “B3” (vecuma grupa līdz 12 gadiem, 27 dalībnieki) ar 5 punktiem no 9 uzrādīja labāko rezultātu jaunietēm (8.vieta kopvērtējumā).

 

Sacensību nolikums      Oficiālā mājas lapa      Rezultāti:   A   B1  B2.1  B2.2  B3  B4.1  B4.2   D   E   T