Trenera Jāņa Mileikas 3. Šaha Dienas

Autors: Jurijs Agafonovs

 

mileika2

Trenera Jāņa Mileikas 3. Šaha Dienas notika Jēkabpilī 2013. gada 9.-10. novembrī. Šogad pasākums, veltīts Jēkabpils šaha trenera Jāņa Mileikas piemiņai, ilga divas dienas. Pirmajā diena notika pamatturnīrs ātrajā šahā un sacensības iesācējiem. Pamatturnīrā piedalījās 94 šahisti no trim Baltijas valstīm un Krievijas. Šis tradicionālais turnīrs notika jau trešo reizi. Ar katru gadu Mileikas Memoriāla dalībnieku skaits un stiprums aug! Dalībnieki kopā ar Jāņa Mileikas atraitni Terēzi nolika ziedus trenera atdusas vietā.
Sacensības notika 9 kārtās pēc Šveices sistēmas ar  laika kontroli - 12 minūtes uz visu partiju + 3 sekundes par katru gājienu; ar FIDE reitinga aprēķinu.

 

 

  Turnīra uzvarētājs reitinga favorīts lielmeistars Aleksejs Širovs saņēma Piemiņas kausu un ierakstīja savu vārdu uz  „Šaha Trenera Jāņa Mileikas Kausa”. Tikpat 8 punktus no 9 saņēma otrās vietas ieguvējs lielmeistars Jevgenijs Svešnikovs. Trešo – septīto vietu ar rezultātu 7  punkti pēc papildus rādītajiem sadalīja lielmeistars Artūrs Neikšāns, viesis no Tallinas Riho Liiva („Kasparov Chess Foundation” Igaunijā direktors), Rolands Bērziņš un divi Jēkabpils šahisti Kalniņš Kristaps un Nikolajs Krilovs. Labākos rezultātus starp sievietēm uzrādīja lielmeistare Ilze Bērziņa, Olga Dolgova (Krievija) un Maija Aveniņa (Jēkabpils šaha skolas audzēkne). Turnīrā labākais juniors grupā U16 ir Klāvs Stabulnieks, labākais Lietuvas pārstāvis ir Valiunas Eimutis no Rokišķiem, labākā seniora balvu ieguva Ivars Smilga no Valles. Visi dalībnieki saņēma piemiņas nozīmītes ar  turnīra logo.

Otrajā diena notika Latvijas Lielmeistaru Akadēmijas seminārs. Vieni no vadošajiem treneriem, lielmeistari Aleksejs Širovs un Artūrs Neikšāns nolasīja lekciju par optimālu plāna izvēli pārejai no atklātnes uz vidus spēli. Pēc tam seminārā dalībnieki praktiskajās partijas pārbaudīja iegūtā s zināšanas. Iespēlēto partiju izanalizēja Aleksejs un Artūrs. Sešu stundu apmācība ar spēcīgiem lielmeistariem noteikti pastiprināja dalībnieku spēles līmeni.

Turnīru rīkoja Jēkabpils Sporta skola un Jēkabpils sporta centrs – šaha treneris Gunārs Pušmucāns un galvenais tiesnesis Alberts Cimiņš. Šaha Dienas organizēja Jāņa Mileikas audzēknī Jurijs Agafonovs un Vitālijs Orlovs, Saeimas deputāts. Atbalstītāju loks bija plašs: Swedbankas un SEB Unibankas Jēkabpils filiāles, Guntis Ozols, SIA ” Mikor”; Veikala „Sedumi” valdes priekšsēdētājs Egils Bojārs; „Radio 1”; Laikraksts „Jaunais Vēstnesis”; Jolands Dišlers, restorāns „Luīze”.

 

Līdz tikšanas nākošgad, trenera Jāņa Mileikas 4.Šaha Dienās !

 

Dr. Jurijs Agafonovs, pasniedzējs

 

 

Sacensību rezultāti, fotogalerija ...