2013.gada Eiropas čempionāti ātrspēlē un ātrajā šahā

13.-15.decembrī Varšavā notika 2013.gada Eiropas čempionāti ātrspēlē un ātrajā šahā.

Ātrspēles čempionātā (11 kārtas x 2 partijas, 437 šahisti, 24 Latvijas dalībnieki) ar 18.5 punktiem no 22 uzvaru izcīnīja GM Antons Korobovs (Ukraina). Četri labākie Latvijas šahistu rezultāti čempionāta kopvērtējumā – GM Arturs Neikšāns (15.5 punkti, 21.vieta), FM Nikita Meškovs (14.5 punkti, 42.vieta), FM Egons Lavendelis (14.5 punkti, 46.vieta) un Verners Putka (14.5 punkti, 47.vieta). Labākais rezultāts dāmām -  WGM Laura Rogule – 12.5 punkti un 8.vieta sieviešu konkurencē (130.vieta kopvērtējumā). Labākais rezultāts vecuma grupās – Aleksandrs Jazdanovs – 10 punkti un 3.vieta vecuma grupā jauniešiem līdz 10 gadiem (275.vieta kopvērtējumā).

Eiropas čempionātā ātrajā šahā (11 kārtas, 747 šahisti, 28 Latvijas dalībnieki) pirmo vietu pēc papildus koeficienta izcīnīja GM Ričards Rapports (Ungārija) – 9.5 punkti no 11. Labākie Latvijas šahistu rezultāti kopvērtējumā - GM Arturs Neikšāns (8.5 punkti, 21.vieta), FM Toms Kantāns (8 punkti, 36.vieta) un IM Rolands Bērziņš (7.5 punkti, 56.vieta). WGM Laura Rogule ar 6.5 punktiem ieguva 18.vietu dāmu konkurencē (178.vieta kopvērtējumā).

Vecuma kategorijās augstākās vietas Latvijas dalībnieku starpā ieguva daugavpiliete Elizabete Limanovska, Klāvs Stabulnieks, Aleksis Vīns un Arturs Bernotas. Elizabete Limanovska ar 6 punktiem no 11 izcīnīja trešo vietu jaunietēm līdz 14 gadiem čempionāta kopvērtējumā (254.vieta turnīra tabulā), Klāvs Stabulnieks ieguva 4.vietu jauniešiem līdz 14 gadiem (6.5 punkti, 183.vieta kopvērtējumā), Aleksis Vīns ierindojās 7.vietā vecuma grupā jauniešiem līdz 16 gadiem (7.5 punkti, 96.vieta turnīra tabulā), Arturs Bernotas ieguva 11.vietu jauniešiem līdz 18 gadiem (7 punkti, 112.vieta kopvērtējumā). Daugavpils šahists Elvis Limanovskis ar 4 punktiem sacensībās ieguva 57.vietu jauniešiem līdz 18 gadiem (581.vieta kopvērtējumā).